Oro drėkintuvai – ir grožiui, ir sveikatai

Oro drėkintuvai – ir grožiui, ir sveikatai

Kai prasideda šildymo sezonas, daugelis pastebime, kad rūpintis savo oda ir plaukais tampa gerokai sudėtingiau nei vasara. Problemų sukelia būtent sausas oras, kuris vyrauja mūsų namuose, kai ima šilti radiatoriai. Susigrąžinti gerą savijautą ir grožį neabejotinai padės vienas prietaisas – oro drėkintuvas. „Visi puikiai žinome, kad sausas oras kenkia ir sveikatai ir grožiui, tačiau labai dažnai tik padejuojame ir nieko nedarome. O daryti reikia labai nedaug – įsigyti oro drėkintuvą.

Kai šis prietaisas atsirado mūsų namuose, baigėsi sauso oro sukeliamos bėdos“, – pasakojo AME Grožio akademijos įkūrėja, garsaus kovotojo Sergejaus Maslobojevo žmona Airinė Maslobojeva. Klienčių plaukų grožiu besirūpinanti moteris teigė, kad sausas oras taip išdžiovina plaukus, kad jie tampa pažeisti, sunkiai kontroliuojami, susivėlę.

A. Maslobojevos patarimai, kaip lengvai išsaugoti grožį

Kai prasideda šildymo sezonas, daugelis pastebime, kad rūpintis savo oda ir plaukais tampa gerokai sudėtingiau nei vasara. Problemų sukelia būtent sausas oras, kuris vyrauja mūsų namuose, kai ima šilti radiatoriai. Susigrąžinti gerą savijautą ir grožį neabejotinai padės vienas prietaisas – oro drėkintuvas.
„Visi puikiai žinome, kad sausas oras kenkia ir sveikatai ir grožiui, tačiau labai dažnai tik padejuojame ir nieko nedarome. O daryti reikia labai nedaug – įsigyti oro drėkintuvą. Kai šis prietaisas atsirado mūsų namuose, baigėsi sauso oro sukeliamos bėdos“, – pasakojo AME Grožio akademijos įkūrėja, garsaus kovotojo Sergejaus Maslobojevo žmona Airinė Maslobojeva.

Klienčių plaukų grožiu besirūpinanti moteris teigė, kad sausas oras taip išdžiovina plaukus, kad jie tampa pažeisti, sunkiai kontroliuojami, susivėlę.
Žiemą dažnai skundžiamės ir savo oda, kuri dažna pradeda sausėti, šerpetoti, niežėti. Be to, dažniau lūžinėja nagai, džiūsta lūpos.
„Visų šių problemų priežastis yra sausas oras. Žiemą mes ir iš vidaus save mažiau drėkiname, nes išgeriame mažiau vandens, suvalgome gerokai mažiau nei vasarą vaisių, uogų, daržovių Todėl labai svarbu gauti pakankamą kiekį drėgmės iš aplinkos. Namuose būtent oro drėkintuvai subalansuoja drėgmę, taip jie sudaro galimybes odai ir plaukams išlikti sveikiems. Kai gimė mūsų antrasis mažylis, persikraustėme gyventi į kotedžą. Jame yra grindinis šildymas, todėl oras namuose buvo ypač sausas. Nedelsdami įsigijome oro drėkintuvą ir iškart pastebėjau teigiamus pokyčius. Vaikučiui tapo daug lengviau kvėpuoti, visi mes mažiau sergame, o mano oda tapo daug elastingesnė nei įprastai žiemą, problemų nekelia ir plaukai, jiems net nereikia ypatingos priežiūros“, – dėstė A. Maslobojeva.
Ji pasakojo, kad apie oro drėkinimo svarbą yra jau seniai girdėjusi, todėl anksčiau statydavo talpą su vandeniu prie radiatorių, kad bent taip namuose būtų drėkinamas oras. „Aišku, namuose orą drėkinti galima ir taip, tačiau kur kas patogiau tiesiog įjungti oro drėkintuvą“, – teigė savo ir šeimos sveikata bei gera savijauta besirūpinanti moteris.

Sausas patalpų oras kenkia ne tik odai ir plaukams. Specialistai vardija dar daugiau problemų, kurias sukelia sausas oras. Jis apsunkina deguonies įsisavinimą, tad žmonės jaučia nuovargį, jų savijauta suprastėja.
Esant pernelyg sausam orui, padidėja tikimybė susirgti peršalimo ligomis, gripu, nes tokioje terpėje lengvai dauginasi virusai. Sausas oras išdžiovina kvėpavimo takų gleivines, todėl dažnas ima skųstis chronišku kosuliu.

„Namuose reikia pasirūpinti tinkamu oro drėgnumu ir daugybė problemų tiesiog dings“, – įsitikinusi A. Maslobojeva. Šiuo metu vienas patraukliausių pasiūlymų rinkoje yra oro drėkintuvas „Airfresh Hygro 500“, kurį sukūrė ir gamina „Soehnle“. Šis šaltų garų tipo oro drėkintuvas turi kur kas daugiau privalumų nei įprasti tokio tipo gaminiai. Jis išskirtinis tuo, kad drėkina orą specialia išgarinimo technologija, kuri išskaido vandenį į labai smulkius lašelius, todėl nesimato jokių garų, niekas neaprasoja. Šis oro drėkintuvas tinka patalpos iki 50 kvadratinių metrų ploto, kai įprasti tokie prietaisai geba drėkinti orą patalpose, kurių plotas yra iki 20 kvadratinių metrų. „Airfresh Hygro 500“ drėkintuvas paima patalpoje esantį sausą orą, išfiltruoja stambiąsias daleles, pavyzdžiui, plaukus ar dulkes, ir vandens prisodrintą orą paskleidžia patalpoje. Taip jis orą ne tik drėkina, bet ir valo, o tai svarbu į alergiją linkusiems žmonėms. Oro drėkintuvas yra namų jaukumą ir gerą mikroklimatą sukuriantis prietaisas, todėl jį turėti ir naudoti yra labai naudinga.

Straipsnį paruošė: „Mamos Žurnalas“