Kaip deginti žvakes, kad jos džiugintų ilgiau?

Kaip deginti žvakes, kad jos džiugintų ilgiau?

Žvakės – nuostabus akcentas ypatingai nuotaikai sukurti, užpildantis namus maloniu kvapu ir jaukia šviesa.

Gali atrodyti, kad žvakėms ypatinga priežiūra tikrai nereikalinga ir apie jas daug žinoti nereikia, tačiau taip nėra. Rekomenduojame atkreipti dėmesį tiek į žvakių kokybę, tiek į jų deginimo principus. Tinkama priežiūra užtikrins tai, kad žvakės degs ilgiau, o nenaudojamos - taps puikia namų dekoracija.

Išskirtinės WoodWick žvakės gaminamos iš aukštos kokybės sojos vaško ir labai koncentruotų eterinių aliejų, kurie suteikia intensyvų, autentišką ir ilgalaikį kvapą. Iš kitų žvakių šios išsiskiria medine dagtimi, kuri skleidžia raminantį garsą, tarytum malkų spragsėjimas židinyje. Pasak WoodWick, mediena penkis kartus stipriau nei įprastas medvilnės knatas skleidžia išlydyto vaško aromatą. Na, o visas derinys padeda kurti jaukių ir stilingų namų atmosferą! 

Žvakių deginimas

WoodWick žvakes rekomenduojama nepertraukiamai deginti 3-4 valandas, tuomet vaškas tolygiai tirps nuo vienos indo kraštinės iki kitos. Taip pat svarbu prižiūrėti dagties ilgį, kuris neturėtų būti ilgesnis kaip 3-4 mm, dėl to žvakei atvėsus reikia švelniai nulaužti sudegusią dagties dalį. Prieš kitą deginimą arba norėdami sutrumpinti dagtį palaukite, kol žvakė visiškai atvės, o vaškas visiškai sustings. 

Svarbu! Niekada nepalikite uždegtos žvakės be priežiūros ir visada dėkite ją ant karščiui atsparaus paviršiaus, tam puikiai tinka medinis žvakės dangtelis.

 

Netinkamas žvakės deginimas

Dažniausias netinkamo žvakės deginimo pavyzdys – „tunelio“ susidarymas kai žvakės centre susidaro ištirpusio vaško skylė. Taip nutinka dėl per trumpo žvakės kūrenimo, kai nepakanka laiko vaškui tolygiai ištirpti nuo vienos indo kraštinės iki kitos. Nuolat kartojant tokį procesą, vaškas tirpsta centre, tunelis tik gilėja, kol galiausiai pasiekia dugną. Deginant žvakę ilgiau (3-4 val.), šito lengvai išvengsite.

Žvakės smilkimas

Svarbu atkreipti dėmesį, kad vietose, kur stovi žvakės, nebūtų skersvėjo (pvz.: koridoriuje, prie lango arba ventiliatoriaus). Dažniausiai yra dvi priežastys, kodėl žvakės smilksta: žvakės padėtos skersvėjyje arba dagtis yra per ilgas, tad ir problemą išspręsite pakeitę daikto vietą, sutrumpinę dagtį ir nuvalę vaško paviršių.

Žvakių deginimo saugumo taisyklės:

  1. Nelieskite degančios žvakės.
  2. Nepalikite degančios žvakės be priežiūros.
  3. Įsitikinkite, kad šalia žvakės nėra greitai užsiliepsnojančių daiktų ir medžiagų.
  4. Įsitikinkite, kad žvakės deginimo patalpoje nėra skersvėjo.
  5. Nepalikite degančios žvakės vaikams bei gyvūnams pasiekiamoje vietoje.
  6. Visada užgesinkite žvakę išeidami iš patalpos.