Teisingai iškepti patiekalą – menas?

Teisingai iškepti patiekalą – menas?

Dažnai maistas limpa prie keptuvės arba perkepa, pasidaro sausas ir kietas, retsykiais – net sudega! Šito išvengsite, jei kepsite teisingai. Siūlome keletą taisyklių ir patarimų, kurie padės greičiau tapti tikru virtuvės genijumi.

Kaip teisingai kepti?


Kai perkepate mėsą, ji sukietėja ir išsausėja. Tai įvyksta todėl, kad natūralios mėsos sultys ir riebalai yra išstumiami iš mėsos. Be to, mėsa negali savęs praturtinti daugiau riebalų, nei ji turėjo prieš pradedant ją ruošti. Ką daryti, kad to išvengtumėte?

Daugelis virtuvės šefų tikriausiai sutiks, kad kepimas ketaus keptuvėje padeda pasiekti geriausių rezultatų. Pagrindinė taisyklė – kepkite ant mažesnės ugnies ir trumpesnį laiką. Kepimui galite naudoti aliejų, sviestą ar margariną. Aliejų naudoti šiek tiek rizikinga, nes sunku atpažinti, kada jis įkaitęs. Nenaudokite dietinio margarino ar užtepo, rinkitės tiktai gerą margariną ar sviestą. Norimą kepti produktą į keptuvę dėkite tada, kai sviestas yra ištirpęs ir pasiekęs reikiamą temperatūrą. Neperkraukite keptuvės, palikite tarpelius tarp kepamų gabalėlių, kad temperatūra keptuvėje būtų vienoda, tada gabalėliai gražiai apskrus. Sumažinkite viryklės temperatūrą, stenkitės surasti optimalią kaitrą. Per mažai karščio sukuria virimo efektą, o per daug – deginimo, todėl maistas būna prasto skonio. Kai maistas paruoštas, išimkite jį iš keptuvės. Jei paliksite paruoštą maistą keptuvėje, jis toliau keps, o skonis – prastės.

Kodėl verta rinktis ketaus indus?


Ketaus indai yra ilgaamžiai, patvarūs, o jų paviršius išlaiko vienodą temperatūrą. Maisto gaminimas ketaus keptuvėje praturtina mūsų maistą geležimi, kurio taip trūksta mūsų organizmui. Kuo ilgiau keptuvės ir puodai naudojami virtuvėje, tuo geresnis jų paviršius. Be to, tinkamai naudojamas ketaus indas gali tarnauti amžinai, todėl įprasta juos perduoti iš kartos į kartą. Taigi investuoti į ketaus indus – protingas pasirinkimas.

„Gerduvos“ siūlomi „Ronneby Bruk“ ketaus indai sukuria puikias sąlygas gaminti bei padeda pasiekti geriausių kepimo rezultatų. „Ronneby Bruk“ ketaus keptuvių bei puodų kokybė yra kruopščiai tikrinama, ir jiems taikomi aukščiausi kokybės standartai.

Kaip prižiūrėti ketaus indus?


Prieš pradedant naudoti naują ketaus indą, pašildykite jį su trupučiu aliejaus, o po kiekvieno naudojimo – rekomenduojame išplautą indą patepti aliejumi. Ketaus keptuvės ar puodo negalima plauti indaplovėje, kad nepradėtų ruduoti ir nebūtų pažeistas jų paviršius. Verčiau išplaukite keptuvę arba puodą karštu vandeniu ir išveiskite popieriniu rankšluoščiu iš karto po naudojimo, užtepkite šiek tiek riebalų ant paviršiaus ir leiskite keptuvei nudžiūti, palikdami ją ant išjungtos viryklės. Šveitimo priemones naudokite tik tada, kai gaminote maistą, kuris turi stiprų skonį ir kvapą. Paskui indus gerai išskalaukite ir nusausinkite.

Keptuvės ir puodai iš „Ronneby Bruk“ yra skirti visų tipų viryklėms, įskaitant keramines ir indukcines. Ketaus puodai ir keptuvės išlaiko nepakitusią formą ir turi nepriekaištingą paviršių. Kitaip nei keptuvės medinėmis rankenomis, „Ronneby Bruk“ kepimo indai su nerūdijančio plieno rankenomis gali būti naudojami ir orkaitėje. Pas mus įsigyti ir tinkamai prižiūrimi ketaus indai tarnaus Jums ilgai, juos netgi galėsite palikti savo vaikams ar anūkams.

Kokybę ir ilgaamžiškumą Jums garantuoja „Gerduva“ – geriausia Jūsų pagalbininkė buityje!