Kaip teisingai prižiūrėti ketaus keptuves

Kaip teisingai prižiūrėti ketaus keptuves

Ketaus keptuvė – išskirtinis gaminys. Ketaus lydinį sudaro daugiau nei 95% geležies, todėl šios keptuvės naudojimas bei priežiūra yra visiškai kitokia nei aliuminio keptuvių. Pateikiame atsakymus į dažniausiai klientų užduodamus klausimus dėl ketaus keptuvių naudojimo ir priežiūros.

Kodėl ketaus keptuvėje PRISVILO maistas?

  • Ketaus keptuvė, kitaip nei aliuminio keptuvės, neturi nesvylančių dangų sluoksnių, kuriems pasižeidus gali pradėti svilti maistas.
  • Pagrindinė priežastis, kodėl maistas ketaus keptuvėje gali prisvilti – tai per didelė viryklės kaitra. Kitaip tariant, geležis per daug įkaista ir ima traukti maistą.
  • Tai nėra gaminio defektas. Gaminant maistą ketaus keptuvėje kaitrą rekomenduojame mažinti labiau, negu atrodo yra reikalinga, o esant būtinybei – ją didinti tik iš lėto.
  • Optimali mėsos kepimo temperatūra – maždaug 185°C, žuvies – 170°C, o kiaušinių – tik apie 160°C.
  • Ilgainiui naudojant ketaus keptuvę, maistas gali imti svilti dėl keptuvėje likusių maisto likučių. Šiuo atveju itin svarbu tinkamai prižiūrėti keptuvę.

Kodėl ketaus keptuvė SURŪDIJO?

  • Visiškai natūralu, jog įvykus geležies (kaip metalo) fizikinei ir cheminei sąveikai su aplinka, geležis oksiduojasi – t.y. ima rūdyti. Rūdijimas nėra gaminio defektas.
  • Itin svarbu tinkamai prižiūrėti keptuvę. Kad ketaus keptuvė nerūdytų, po maisto gaminimo būtina išimti maistą iš keptuvės, keptuvę išplauti/iššveisti po šiltu vandeniu (esant būtinybei galima naudoti šiek tiek indų ploviklio), po to gerai nusausinti ir patepti nedideliu kiekiu aliejaus.
  • Patepę aliejumi, keptuvę galite truputį pašildyti ant silpnos ugnies – aliejus geriau įsigers į keptuvę.
  • Primename, jog ketaus keptuvės plauti indaplovėje negalima.

Kodėl valant ketaus keptuvę šluostė TAPO JUODA?

Gamybos metu „Ronneby Bruk“ ketaus indai yra impregnuojami augaliniu aliejumi – būtent tai ketaus indams suteikia juodą spalvą. Jeigu švarų ketaus indą perbrauksite popierine servetėle, galite pastebėti, jog ši šiek tiek išsitepė. Tai reiškia, jog ilgainiui naudojant ketaus indą, impregnuotas aliejus pasišalina („nukepa“) nuo indo paviršiaus, ir pamažu pasimato natūrali tamsiai ruda spalva.  Ketaus gaminiai nėra padengti jokiomis papildomomis dirbtinėmis dangomis, taigi, nerimauti, kad lupasi keptuvės paviršius nereikėtų (jo tiesiog nėra). Indus naudojant dažnai ir pastoviai juos impregnuojant augaliniu aliejumi, jie vėl įgauna juodą spalvą. Ilgainiui naudojantis ketaus indais – šie požymiai turi išnykti.