Kaip išsaugoti vasaros skonį?

Kaip išsaugoti vasaros skonį?

Tas jausmas, kai pakanka išeiti į sodą, ir saujos – pilnos gardžiausių vyšnių, saldžiausių kriaušių, obuolių ar šilauogių. Jei pritrūko skonio, galima išeiti į daržą, balkoną ar terasą nusiskinti baziliko ar kitų prieskoninių žolelių. Šiltnamiuose rausta pomidorai, plečias agurkai, paprikos ir aitrūs pipirai. Ir net jei neturite savo sodo, veikiausiai turit tą draugą, kuris nuolatos siūlo cukinijų, nes pats visus receptus išbandęs, nebespėja susitvarkyti su užklupusiu derliumi... O jei ir ne, dabar sezono uogos, vaisiai, daržovės ir prieskoninės žolelės – gan nebrangūs, bet labai kokybiški. Be abejonės, tai pats geriausias laikas ruoštis žiemai: konservuoti, šaldyti ir džiovinti.

Šaldymas

Vienas iš naudingiausių daržovių ir vaisių vitaminų išsaugojimo būdų – šaldymas. Šaldant nereikia naudoti jokių papildomų maistinių priedų, svarbiausia – nuplaukite ar nuvalykite šaldyti ruošiamus produktus, jei reikia – juos išvirkite. O jau tada viską tiesiog sudėkite į tam skirtus maišelius ar dėžutes. Dviguba nauda ir maksimalus gerųjų maisto sąvybių išsaugojimas, jei šaldomą maistą prieš tai užvakuumuosite. Naudodami specialius prietaisus – vakuumatorius, sutaupysite vietos šaldymo kameroje ir prailginsite produktų galiojimo laiką. Jais naudotis labai paprasta, tiesiog sudėkite vasaros gėrybes į vakuumavimo indelius ar maišelius, ir ištraukite orą. Vakuumuojant, vaisiuose, uogose ir daržovėse išlieka beveik visos gerosios maistinės savybės, užšaldžius taip apdorotus maisto produktus, nelieka galimybės plisti bakterijoms.

Marinavimas

Vienas populiariausių daržovių marinavimo būdų yra naudoti vandenį, druską, cukrų, aliejų, prieskonines žoleles (dažniausiai – lauro lapus), česnakus. Taip pat galima marinuoti su actu, rūgščiomis sultimis ar citrina. Dažniausiai marinuotos gėrybės laikomos stiklainiuose, tad privalu stiklainius sterilizuoti itin aukštoje temperatūroje. Lengvesnes gėrybes marinavimui paruošite lengviau, jei jų nuplovimui ir nusausinimui naudosite salotų džiovykles, jos taip pat pravers ir kasdieninėje virtuvės ruošoje. Prieš marinavimą, daržoves, prieskonines žoleles ar kt. reikia ne tik nuplauti, bet ir susmulkinti. Tai padarysite daug lengviau su daržovių smulkintuvu.

Konservavimas

Jei puoselėjate tradiciją sekmadienio rytus pradėti gardžiais blynais, jų turbūt neįsivaizduojate be naminių uogų. Tiesa, norint šeimą pradžiuginti šiais skanėstais, tenka įdėti nemažai laiko ir pastangų. Jei mėgstate pasilepinti vyšnių ar slyvų uogienėmis, prieš pradedant konservuoti, pasirūpinkite darbą lengvinančiais įrankiais. Siūlome alternatyvą ilgam ir nuobodžiam kauliukų išėmimui -  vyšnių kauliukų išėmiklį ir slyvų kauliukų išėmiklį. Aštri geležtė lengvai išstums kauliukus ir atskirs juos nuo uogų. Per valandą pašalinsite kauliukus net iš 15 kg vyšnių ar slyvų! Puiki pagalba greitesniems buities darbams. 

Džiovinimas

Džiovinimas – dar vienas puikus būdas užkonservuoti vitaminus ir naudingas maistines medžiagas. Džiovinti galima ne tik uogas ar vaisius, bet ir prieskonines žoleles, daržoves. Lyginant su šaldymu, džiovintuose produktuose vertingų maistinių medžiagų lieka mažiau, tik apie 50 proc., bet tai vis tiek vienas sveikiausių būdų išsaugoti vasaros gėrybes. Namų sąlygomis džiovinti galite orkaitėje ar specialioje maisto džiovyklėje.

Auksinių taisyklių konservavimui turi kiekvienas, mėgstantis suktis virtuvėje. Gaminimo, sandarinimo būdai - individualūs. Norėdami palengvinti konservavimo darbus, siūlome platų konservavimo ir maisto ruošimo įrankių asortimentą. Kviečiame ruoštis žiemai jau dabar!