Ką svarbu žinoti apie aliuminio keptuves?

Ką svarbu žinoti apie aliuminio keptuves?

Laikai, kai keptuvės pasirinkimas buvo paprastas ir nesudėtingas procesas, jau užmarštyje. Dabar keptuvių asortimentas toks platus, jog norint išsirinkti tinkamiausią keptuvę reikia ne mažai paplušėti ieškant informacijos apie skirtingų tipų keptuvių savybes. Galiausiai išsirinkus ir įsigijus keptuvę, reikia ją prisijaukinti bei būtinai pasidomėti, kaip reikėtų teisingai prižiūrėti, kad jos nesugadintume tik ką po įsigijimo.

Vienas populiariausių keptuvių tipų – aliuminio keptuvės nesvylančia danga. Pateikiame patarimus kaip išsirinkti, naudotis ir prižiūrėti tokias keptuves, kad jos tarnautų kuo ilgiau.

Kokybė

Kokybiškos aliuminio keptuvės gaminamos iš medžiagų, kurios nėra pavojingos žmogaus sveikatai. Jos dažniausiai būna brangesnės, tačiau investuoti į keptuvę verta. Didesnė keptuvės kaina atspindi kokybę medžiagų, iš kurių ji pagaminta. Viena iš populiariausių ir pigesnių nesvylančių dangų yra teflonas (PFOA) –  karščiui atsparus polifluorvinilinis plastikas, atsparus 260°C temperatūrai. Tai organizmuose besikaupiantis ir aplinkai kenksmingas elementas, todėl renkantis keptuvę svarbu atkreipti dėmesį, jog jos gamyboje šis elementas nebūtų naudojamas.

Vengiantiems PFOA elemento, puiki alternatyva gali būti aliuminio keptuvė, kurios padengimo sluoksnyje naudojamas PTFE elementas. Danga su PTFE yra atspari rūgštims, šarminėms medžiagoms ir, žinoma, karščiui. PTFE medžiaga nėra kenksminga žmogaus sveikatai ir aplinkai. Ji netgi naudojama kardiologijoje – PTFE elementu dengiami širdies stimuliatoriai.

Naudojimo klaidos

Investavus į keptuvę didesnę pinigų sumą norisi, kad ji būtų ilgaamžė. Tačiau dažnai keptuvės tarnavimo laikas priklauso nuo to, kaip ją naudojame ir prižiūrime. Primename keletą dažniausiai daromų klaidų naudojant aliuminio keptuves su nesvylančia danga:

Metalinių įrankių naudojimas. Nerekomenduojama naudoti aštrių metalinių įrankių, pjaustyti maistą keptuvėje – galite subraižyti keptuvės paviršių ir taip sutrumpinti jos tinkamumo naudoti laiką. Aliuminio keptuvių gamintojai kepant rekomenduoja naudoti medinius arba silikoninius virtuvės įrankius, o maistą pjaustyti ant tam skirtų lentelių. Beje, daugelis gamintojų subraižyto, išgremžto ar kitaip pažeisto paviršiaus nepripažįsta kaip gamyklinio defekto, todėl subraižytoms keptuvėms garantijos dažniausiai nėra taikomos.

Nesvylančios dangos perkaitinimas. Naudojant aukštą viryklės temperatūrą prastėja nesvylančios dangos kokybė: keptuvė praranda spalvą, išryškėja ruda perkaitinimo dėmė (dažniausiai keptuvės centre), o svarbiausia – danga praranda savo nesvylančias savybes. Perkaitinimas galimas esant 260°C ir didesnei temperatūrai. Norint to išvengti, reikėtų naudoti vidutinę arba mažesnę nei vidutinė viryklės temperatūrą. Ypatingai svarbu neperkaitinti sausos arba tuščios keptuvės – aukšta temperatūra sausoje arba tuščioje auliuminio keptuvėje gali būti pasiekiama vos per keletą minučių!

Staigi temperatūros kaita. Terminis šokas – priežastis, dėl kurios aliuminio keptuvė gali deformuotis. Tokia deformacija gali įvykti kai, pavyzdžiui, tuščia keptuvė yra perkaitinama arba nespėjusi atvėsti keptuvė iš karto plaunama po šaltu vandeniu. Keptuvė gali deformuotis net tokiu atveju, jeigu įkaitusią padėsite ant šalto paviršiaus. Turėtumėte būti atsargūs ir keptuvę transportuojant ar tiesiog laikant spintelėje, nes keptuvė gali deformuotis ir dėl sunkių daiktų, uždėtų ant jos viršaus.

Išsirinkus Jūsų poreikius labiausiai atitinkančią aliuminio keptuvę svarbu pasidomėti jos naudojimu. Skirkite laiko susipažinimui su nauju virtuvės įrankiu ir jis taps nepamainomas bei ilgaamžis pagalbininkas Jūsų virtuvėje.

Itališka kokybė

Italų įmonė „Ballarini“ per daugiau nei 120 veiklos metų ištobulino patvarius, elegantiško dizaino virtuvės indus nesvylančiu paviršiumi, kurie puikiai tinka sveiko maisto ruošimui. Šiuo metu „Ballarini“ yra pasaulinė puodų ir keptuvių gamybos lyderė. Įsigiję šio prekės ženklo gaminį būsite tikri dėl nepriekaištingos kokybės, nes produktai patenka į rinką tik po griežtų tarptautinių kokybės kontrolės organizacijų (Neotron (Italija), LGA (Vokietija), Danijos Institutas (Danija)) patikrinimų.

Kodėl verta rinktis „Ballarini“:

  • naujos kartos nesvylančios dangos;
  • be PFOA, sunkiųjų metalų ir nikelio;
  • aliuminio korpusas, užtikrinantis indo ilgaamžiškumą;
  • gaminiams taikomi aukšti kokybės standartai, suteikiamos ilgalaikės garantijos;
  • gaminant sutaupoma iki 25 proc. energijos bei laiko;
  • maistas gaminamas naudojant mažiau arba visai nenaudojant riebalų;
  • maisto produktai išlaiko natūralų skonį;
  • patrauklus dizainas ir didelė gaminių įvairovė.

Aukštos kokybės, itališko dizaino gaminiai ypač vertinami šiuolaikiniame pasaulyje, todėl „Ballarini“, siekdami pateisinti vartotojų lūkesčius, įsipareigoja ir toliau kurti bei realizuoti novatoriškas idėjas savo gaminiuose.

Su „Ballarini“ gyvenkime sveikiau!