Vietą taupantys sprendimai – kompaktiškam būstui

Vietą taupantys sprendimai – kompaktiškam būstui

Anksčiau pagalvojus apie mažą būstą, pirma mintis kildavo ne apie namų jaukumą, o apie studentišką gyvenimą, kai virtuve ir vonia dalindavosi visas būrys bendraminčių. Dabar dėl patrauklesnės kainos, racionalesnių įrengimo ir remonto kaštų, paprastesnės namų ruošos, kompaktišką būstą renkasi vis daugiau žmonių.

Dalinamės patarimais, kokie namų apyvokos daiktai leis išnaudoti net ir mažiausias namų erdves.

Nedidelė virtuvė

Puiku, kai virtuvėje yra daug stalčių ir spintelių, patogiai talpinančių skirtingus maisto ruošos ir serviravimo reikmenis. Bet ką daryti, kai virtuvė tokia maža, kad vos užtenka vietos apsisukti, o fantaziją riboja miniatiūrinis virtuvės baldų komplektas? Tokiu atveju geriausia įsigyti tokius daiktus, kurie atliks ne vieną funkciją. Puikus pavyzdys greitpuodis – nors jis yra skirtas greitesnei maisto gamybai, kartu gali puikiai atlikti ir įprasto puodo funkciją. Kitas virtuvės chameleonas – ketaus keptuvės, kurios yra tikra kulinarų svajonė, kai vienas indas yra tinkamas bet kokio tipo viryklei, orkaitei ir net griliui.

Salotų džiovinimo indą galima panaudoti net keturiais būdais. Pirmas – pagal tikrąją paskirtį, kaip salotų džiovyklę. Antras – kaip įprastą dubenį maisto gaminimui. Trečia galimybė – naudoti džiovyklę kaip produktų laikymo dėžutę: nuplovę daržoves ar salotas, uždarykite dangtį ir laikykite indą šaldytuve. Galiausiai, ketvirtas panaudojimo būdas – dalis salotų džiovyklės gali būti naudojama kaip koštuvas.

Jei virtuvinių baldų komplektas yra nedidelis, dažniausiai naudojamų įrankių laikymui galite panaudoti virtuvės sieną. Prie jos pritvirtinę įrankių kabyklą „Proline“, galėsite pakabinti net 9 įrankius.

Švariai, neapkrautai erdvei itin svarbu tvarkinga kriauklė. Ryškiaspalvių ploviklių ir kempinėlių vaizdo išvengsite pasirinkę minimalistinį, funkcionalaus dizaino indų ploviklio dozatorių su šepetėliu.

Originalumą galima pasitelkti ir serviruojant stalą. Kad nereikėtų namuose turėti daugybės puodelių, kavos mylėtojai gėrimus gali patiekti karščiui atspariose stiklinėse. Tiesa, reikėtų įsitikinti, kad stiklas tikrai yra tinkamas karštiems skysčiams. Diamond stiklinės tinka temperatūrai iki 80 laipsnių, o tiek kava, tiek vanduo ar kiti gaivieji gėrimai jose atrodo puikiai.

Kompaktiška vonia

Dėl didelės drėgmės, vonios kambarys įprastai yra geriausiai vėdinamas ir jame yra aukščiausia temperatūra namie, todėl džiovinti rūbus jame – itin patogu. Erdvė dažniausiai yra suprojektuota taip, kad joje tilptų tik svarbiausi daiktai, bet kur tuomet patalpinti džiovyklę? Jei trūksta vietos ir turite dušo kabiną – rinkitės Pegasus Tower“ džiovyklę, kurios plotas tik 1 m2, tad ji puikiai tilps duše. Jei turite vonią – rinkitės Pegasus Compact“, kuri tilps į visas standartines vonias arba Pegasus Bath 110, kurią galėsite pritvirtinti ant vonios kraštų. Jei mėgstate rūbus džiauti tiek viduje, tiek lauke – rinkitės kompaktišką „LinoPop 140“, ją nesunkiai perkelsite iš namų vidaus į balkoną.

Tvarkingiems drabužiams

Nepriklausomai nuo to, patinka lyginti drabužius ar ne, patogiai jų priežiūrai tikrai reikalinga lyginimo lenta. Jei tokiam dideliam pirkiniui stokojate vietos, siūlome pagalvoti apie mažesnio dydžio alternatyvą. „Airboard Compact“ yra nedidelė, tačiau puikiai atlieka savo funkciją: gerai praleidžia šilumą ir netgi tinka lyginimui garais. Turint tokią lentą lyginimas bus greitesnis ir efektyvesnis, o nenaudojant galėsite laikyti ją spintoje ar tiesiog po lova. Be to, ją nesunkiai perkelsite iš vienos vietos į kitą, kadangi ji sveria vos 0.5 kg.

Universalios valymo priemonės namų švarai

Jei neturite sandėliavimo patalpos, kur galėtumėte sutalpinti daug skirtingų valymo įrankių, pagalvokite apie vietą taupančius universalius „Leifheit“ valymo ir švaros reikmenis. Dauguma šio gamintojo produktų jungiasi tarpusavyje inovatyvia CLICK sistema, tad įsigiję grindų plovimo rinkinį, jo kotą galėsite prijungti prie langų valytuvų, nubrauktuvų ar langų valytuvo–siurblio „Dry & Clean“. „Leifheit“ siūlo ir daugiau CLICK sistemai pritaikytų grindų, kampų ar dulkių valytuvų, tad tikrai rasite sau reikalingiausius.

Pasirinkę išmanius buities sprendimus, puikiai išnaudosite net ir mažiausias namų erdves, o posakis „mažiau yra daugiau“ taps džiuginančiu gyvenimo moto.