Termosas visiems metų laikams

Termosas visiems metų laikams

Dažnam iš mūsų termosas asocijuojasi su žiema, sniegu ir karštais gėrimais, bet ar nors kartą bandėte išplėsti maisto ir gėrimų termoso panaudojimo galimybes? Nepatikėsite, bet jis labai naudingas ir vasarą, o panaudojimo galimybių ne ką mažiau negu žiemą.

Dalinamės idėjomis, kaip termosus galite panaudoti šiltuoju metų laiku.

Termosas – šalčiui išlaikyti

Termosai daugeliui asocijuojasi su karščio laikymu, bet jie taip pat puikiai laiko ir šaltį. Kaip pavyzdį galima pateikti 1 litro talpos STANLEY „Classic“ termosą jame ledukai atšils tik po 5 dienų. Taigi, termosai gali išgelbėti net karščiausią vasaros dieną. Jie puikiai tiks ir įvairiems gaivinantiems kokteiliams, tik nereikėtų į juos pilti gazuotų gėrimų. Maisto termosas karštą vasaros dieną – puiki talpykla ledams. Nėra nieko geriau, nei paplūdimyje iš krepšio išsitraukti šaltų ledų ir vandens su ledukais.

Termosas – maisto paruoštukams

Maisto termosai gali būti skirti ne tik jau paruoštam maistui saugoti iki kol užsinorėsite valgyti antrąkart, juose puikiai galima gaminti ir įvairias košes. Grikiams reikėtų poros valandų, avižoms užteks 15–20 min. Tiesiog įdėkite kruopų, jei norisi – pagardų, užpilkite vandeniu, uždarykite ir po kurio laiko maistas bus paruoštas. Nereikės nei virti, nei puodų svilinti, nei saugoti, kad neišbėgtų. Galėsite užsiimti mėgiama veikla, o košę užsipilti lyg kavą. Nors STANLEY termosų šilumos laikymo galimybės didesnės, nereikėtų maisto termose laikyti ilgiau nei 8 valandas, kadangi vėliau prasideda rūgimo procesai ir kyla rizika dėl įvairių maisto bakterijų. Toks maisto gaminimo būdas – puiki galimybė didelėms šeimoms pasigaminti sveikus pusryčius: kol košė išbrinks, spėsite pasidaryti visus ryto darbus.

Termosas – sočiai darbo dienai

Termosas taip pat yra nepakeičiamas pagalbininkas daug dirbantiems ir nuolat skubantiems, nes košės „paruoštuką“ galima įsidėti į darbą, o radus laisvą minutę tiesiog užpilti ją verdančiu vandeniu. Daug kas pusryčiams taip pat plakasi įvairius kokteilius. Pasigaminkite daugiau, likutį susipilkite į termosą, įdėkite porą ledukų ir įsimeskite į rankinę ar kuprinę keliaujant į darbą. Taip turėsite puikius priešpiečius ar pavakarius, jei kartais išalktumėte. Lygiai tą patį galima pasidaryti ir su ledų kokteiliais.

Termosas – kelionėms

Termosai skysčiams taip pat yra tinkami laikyti sriubai ar sultiniui. Termosą galima pasiimti į trumpą kelionę, o su 1.4 litro talpos termosu,,pripildytu sriuba ar sultiniu, ir 4 nesaldžiom bandelėmis nebrangiai ir sočiai galima pamaitinti visą šeimyną. Stanley Classictermopuodelis – puikus sprendimas vairuojantiems, nes jis patogiai atidaromas vos viena ranka. Rekomenduojama į termopuodelį pilti gėrimus, kurių temperatūra yra tinkama vartojimui, nes kitu atveju galite nudegti. 0.35 litro talpos termopuodelyje nuo 96° iki 60° C skystis atvėsta per 4,5 val. Per tiek laiko nuvažiuosite nuo Vilniaus iki Nidos, o gėrimas vis dar bus karštas.


Kelionės, darbinė veikla ir laisvalaikis turi būti įdomus, o daugiau nuotykių patirti galima tuomet, kai nereikia galvoti apie tokius dalykus kaip maisto ruošimas. Termosas gali palengvinti kasdienybę ir sutaupyti daug laiko, kurį galėsite skirti šeimai ar poilsiui.