Švarūs langai be dryžių – misija įmanoma?

Švarūs langai be dryžių – misija įmanoma?

Langų valymas – vienas iš buities darbų, kuriems reikia nusiteikti, jis dažnai atidedamas ir yra nemielas daugumai žmonių. Bet turbūt sutiksite, kad nėra malonu, kai saulė šviečia per purviną stiklą... Ir ar galima sakyti, kad namai tikrai jaukūs ir švarūs, jei langai – murzini? Ieškome atsakymo: kaip kuo greičiau ir paprasčiau nusivalyti langus?

Specialus valymo skystis – nebūtinas, jei langai nėra labai murzini. Tačiau langus valant iki 4 kartų per metus, daug lengviau šį darbą padarysite, jei į vandenį įpilsite šiek tiek valymo priemonės. Ją galimapasigaminti ir namie, susimaišius vienos dalies acto ir aštuonių dalių vandens arba vienos dalies amoniako ir šešiolikos dalių vandens mišinį. Jei nenorite žaisti su actu ir amoniaku, langus puikiai nuvalysite naudodami koncentruotą valymo skystį. Vos keleta lašelių į vandenį – ir valymas bus daug kartų lengvesnis.

Pasiruošus valyti langus, nelieka nieko kito, kaip kibti į darbus. Purvą galite nuvalyti langų šluoste arba valytuvu, pvz. – „Leifheit“ langų šepetys „3in1“. Tokiu šepečiu galite ir nusausinti stiklus, nes jo sudėtyje yra speciali gumos juostelė.

Langų nusausinimas – išties sudėtinga užduotis. Kad ir kaip gerai nuvalysite purvą, neatidžiai nusausinus vandenį, greičiausiai liks purvo žymių – dryžių. Taip pat, pasirinkus tokias tradicines priemones kaip laikraščiai, užtruksite ganėtinai ilgai. Jeigu ieškote lengvesnio būdo atlikti šią darbo dalį, rekomenduojame įsigyti specialų valytuvą, kurio guma nusausinsite vandenį. Jeigu galite skirti daugiau lėšų buities palengvinimui, turbūt pati efektyviausia priemonė, skirta nuvalyti vandenį nuo paviršių, yra langų valytuvas – siurblys. Jis susiurbia vandenį į specialią talpyklą, darbas atliekamas greitai ir švariai, o jo rezultatas – langai be dryžių.

Kaip yra sakoma, kad nėra blogo oro, yra tik netinkamai pasirinkta apranga, veikiausiai tokį posakį galima pritaikyti ir kasdieniams darbams. Nėra sunkaus buities darbo, yra tik netinkamos priemonės. Ištaisius šią klaidą, namai be itin didelių pastangų tviskės švara, o Jūs turėsite daugiau laiko labiau mėgstamiems užsiėmimams.