Švarūs namai ir augintiniai. Misija įmanoma?

Švarūs namai ir augintiniai. Misija įmanoma?

Jei namuose gyvena šuo, katė ar kitas augintinis – kiekviena diena yra praskaidrinama smagiomis ir įsimintinomis akimirkomis. Žmonės dažnai sako, kad gyvūnai jiems yra tarytum šeimos nariai, bet neretai nutyli, kad palaikyti nepriekaištingą namų švarą su jais – gana sudėtinga.

Kai namuose gyvena augintiniai, labai svarbu turėti pakankamai valymo reikmenų. Norime palengvinti namų tvarkymąsi, tad paruošėme trumpą švaros gidą, kad kasdienybė dar labiau džiugintų. 

Atviri paviršiai
Augintiniams žaidžiant namuose plaukai net sklando ore, o galiausiai, nusėda ant lentynų ir kitų atvirų paviršių. Pradedant namų tvarkymąsi, pirmiausia siūlome dulkių šepečiu nuvalyti visas lentynas, šviestuvus bei daiktus. Pakartotinai visus šiuos paviršius nuvalykite su drėgna šluoste. Taip pat nepamirškite radiatorių ir žaliuzių – juos valykite specialiais dulkių valytuvais.

Langai ir veidrodžiai
Jei turite gyvūnams lengvai pasiekiamų veidrodžių ar langų – tikriausiai ant jų rasite ir gyvūnų paliktų pėdsakų. Šiuos paviršius lengvai nuvalysite naudodami specialų valymo skystį ir langų valymo rinkinį. Pradėdami valyti langus, pirmiausia kruopščiai nuplaukite stiklą su šluoste ir šiltu vandeniu. Tada langų valytuvu–siurbliu lengvai nusausinsite stiklą. Jei langas didesnis ar yra aukščiau nei galite pasiekti, prie valytuvo–siurblio prijunkite teleskopinį kotą, su kuriuo nuvalysite net ir sunkiai pasiekiamus lango kraštus.

Kasdieniam grindų valymui
Jei turite besišeriančių gyvūnų, plaukų bus galima rasti visur, ypač ant grindų. Palaikyti grindų švarą nebus sudėtinga jei dulkių siurbliu išsiurbliuosite grindis kartą per dieną. Jei ieškote ekonomiško sprendimo, galite rinktis grindų valymo šepetį su šluoste, skirta sausam valymui. Po pasivaikščiojimų pavasarį ar rudenį gyvūnai į namus parneša ypač daug purvo, tad greitam grindų valymui rekomenduojame naudoti grindų šepetį su purkštuvu. Durų kilimėliai taip pat sulaiko labai daug nešvarumų, tad patariame jį padėti prie durų. Tik nepamirškite kilimėlio reguliariai valyti, nes jame taip pat kaupiasi bakterijos ir nešvarumai.

Grindų dezinfekcijai

Grindų plovimui naudokite kokybiškus grindų plovimo rinkinius. Juos rinkitės pagal namų kvadratūrą, grindų tipą ir savo asmeninius poreikius. Jei namų kvadratūra didelė – patariame rinktis grindų šepetį su 42 cm šluoste, jei mažesnė – su 33 cm šluoste arba „Twist Mop“ grindų valymo rinkinį. Generalinį namų valymą reikėtų atlikti bent kartą per pora savaičių. Išplovus grindis nuo nešvarumų, reikėtų nepamiršti sunaikinti visus mikroorganizmus, kurie atkeliauja kartu su augintiniu iš lauko. Tam puikiai tinka karštais garais valantis šepetys.

Baldai

Laiką leisti ant sofos, žiūrint įdomų filmą – smagus vakaro užsiėmimas. Augintiniai taip pat mėgsta įsitaisyti ant minkštų baldų, todėl ant jų gali likti gausybė gyvūnų plaukų. Juos lengvai surinksite dulkių siurbliu, kuris turi rankinį siurbliuką. Siurbliuku taip pat be vargo galėsite surinkti išbirusį kačių kraiką ar maisto trupinius.

Oras

Jei auginate alergišką vaiką ir turite gyvūnų, teks daugiau dėmesio skirti namų valymui, dažniau ir ilgiau vėdinti kambarius, kadangi net ir neužuodžiant specifinio gyvūnėlio kvapo, kambaryje gali sklandyti alergizuojančios dalelės. Kartais, apie alergiją gyvūnams sužinoma tik atlikus tyrimus, kadangi jokių įprastų alergijos požymių neatsiranda. Siekiant išvengti alergijų, siūlome įsigyti oro valytuvus, kurie šalina tiek stambiąsias, tiek smulkiąsias daleles, įvairius kvapus ir panaikina net iki 99.99% ore esančių bakterijų, nenaudojant cheminių priemonių.

Mėgautis savo keturkojų draugų kompanija galima kiekvieną dieną, tačiau, kad tas laikas būtų dar malonesnis, nepatingėkite skirti šiek tiek laiko kasdienei namų švarai palaikyti, o svarbiausia, naudokite funkcionalias ir tam pritaikytas priemones. Palaikydami kasdienę švaros rutiną, visuomet turėsite laiko ir sau, ir savo keturkojams draugams.