Lengvo lyginimo ABC

Lengvo lyginimo ABC

Drabužiai – vienas pagrindinių ir pirmiausia aplinkinių pastebimų išvaizdos akcentų, tad jų priežiūrai privalu skirti pakankamai dėmesio ir laiko. Kad apranga visuomet atrodytų nepriekaištingai, neužtenka drabužius tik išplauti. Ne ką mažiau svarbi drabužių priežiūros dalis yra lyginimas. Būtent lyginimas dažnai yra laikomas vienu iš labiausiai varginančių ir daugiausiai laiko užimančių buities darbų.

Tad kaip šį procesą paversti greitesniu ir malonesniu? Dalinamės patarimais!

  1. Lengvam lyginimui reikia tvirto ir stabilaus pagrindo. Patogi lyginimo lenta, kurios aukštį galėsite reguliuoti pagal poreikį – tiesiog būtina.
  2. Lyginimo lentos dydį rinkitės pagal tai, kaip dažnai ir kokį kiekį skalbinių lyginate. Neverta pirkti pačios didžiausios lentos, jei lyginate retai ar labai mažus skalbinius. Tačiau jei dažnai tenka lyginti didelį kiekį skalbinių ar, pavyzdžiui, patalynę, rinkitės lyginimo lentą su didesniu lyginimo paviršiumi.
  3. Atkreipkite dėmesį iš ko pagaminta lyginimo lenta. Rekomenduojame rinktis lentas be metalinių grotelių pagrindo, taip išvengsite jų žymių ant išlygintų drabužių.
  4. Labai svarbu atkreipti dėmesį į lyginimo lentos priedus bei aksesuarus, tokius kaip lyginimo laido laikiklis ar pagrindas pasidėti lygintuvui su integruotu elektros lizdu. Lyginimas kels mažiau nepatogumų, kai turėsite kur saugiai pasidėti lygintuvą, o patogiai pritvirtintas prietaiso laidas netrukdys dirbti.
  5. Jei lyginant naudojami garai, rinkitės jiems pralaidžią lyginimo lentą ir šilumą atspindintį audeklą. Tokiu būdu lyginimas truks dar trumpiau, nes iškart lyginsite abi drabužio puses.
  6. Jei dažnai tenka lyginti marškinius, rinkitės lentą, kurios forma pritaikyta marškinių pečių linijai. Taip pat galite įsigyti būtent rankovėms skirtą lyginimo lentą. – taip marškinius išlyginsite daug greičiau ir paprasčiau.
  7. Tamsius rūbus lyginkite išvirkščia puse, taip išvengsite jų blizgėjimo.
  8. Lygindami jautrius audinius naudokite apsauginį lyginimo audeklą. Jis padės išvengti drabužių sudeginimo.
  9. Švarkus ir vyriškus kostiumus lyginkite tik vertikaliai.
  10. Karoliukų ar kitų smulkių detalių turinčius drabužius lyginkite ant minkštesnio paviršiaus, taip procesas truks trumpiau ir bus paprastesnis.

 

Kad lyginimas netaptų itin varginančiu namų ruošos darbu, rekomenduojame rinktis „Leifheit Air board“ lyginimo lentas! Dauguma jų turi specialų dangalą su THERMO REFLECT technologija, kuri atspindi lygintuvo karštį ir neleidžia garams skverbtis per lyginimo paviršių. Dėl dvipusio lyginimo efekto, skalbiniai vienu metu yra lyginami iš abiejų pusių, tad darbo laikas sutrumpėja. Lyginimo lentos yra lengvos, todėl galėsite nesudėtingai jas ištiesti ir vėl sulenkti nenaudojant daug fizinės jėgos. Jų lyginimo paviršius yra pagamintas iš lengvo, tačiau aukštos kokybės plastiko. Tokios lentos yra daug lengvesnės už metalines lyginimo lentas, tačiau tuo pat metu – tvirtos ir stabilios.