Kaip tinkamai prižiūrėti greitpuodžius?

Kaip tinkamai prižiūrėti greitpuodžius?

Greitpuodis – nuostabus virtuvės pagalbininkas, kuris tikrai palengvina kasdienybę. Norint, kad greitpuodis tarnautų ne vienerius metus, svarbu tinkama jo priežiūra ir valymas.

Norime pasidalinti su Jumis lengvais ir greitais tokių puodų valymo būdais, tad kviečiame pasiskaityti žemiau pateiktas instrukcijas.

Svarbiausia – greitpuodį ir jo dalis plaukite su šiltu vandeniu. Naudojant skystą indų ploviklį ir kempinėlę, greitpuodį kruopščiai išskalaukite, o tuomet nusausinkite. SVARBU! Nemėginkite plauti greitpuodžio ar atskirų jo dalių indaplovėje, nes taip galite pažeisti nerūdijantį plieną: jis gali prarasti spalvą jau po kelių karšto plovimo ciklų ar dėl druskų poveikio.

DANGTIS

Greitpuodžio dangtis taip pat gali būti pasidengęs maisto likučiais. Norėdami išplauti slėgio jutiklį ir vožtuvus, nukreipkite į šias dalis tekančio vandens srovę. Kaip ir minėjome anksčiau, neplaukite dangčio indaplovėje.

SILIKONINĖ TARPINĖ

Panaudojus greitpuodį, jo tarpinę plaukite su šiltu, muilinu vandeniu. Išimkite ją iš dangčio, išplaukite, nusausinkite su šluoste, padenkite plonu kepimo aliejaus sluoksniu ir vėl įstatykite į dangtį. Sekite šiuos žingsnius kiekvieną kartą plaunant tarpinę. Neužrakinkite dangčio kai greitpuodžio nenaudojate. Sandėliavimo metu dangtį geriau laikyti apverstą.

DĖMESIO!  Silikoninė tarpinė nusidėvi, todėl norint užtikrinti tinkamą greitpuodžio veikimą, ji turėtų būti keičiama kas 2-jus metus. Naudokite tik originalias MAGEFESA atsargines dalis, kurias įsigyti galite techninės pagalbos centruose.

KORPUSAS

Per laiką, dėl maisto ir vandens poveikio, greitpuodžio dugno spalva gali pakisti (atsirasti geltonų ar net tamsių dėmių). Norėdami panaikinti tokias dėmes, įpilkite į puodą ½ puodelio citrinos sulčių kartu su 1-2 puodeliais vandens. 15 min pavirkite šį skystį aukštame slėgyje, tuomet nuimkite nuo kaitros šaltinio ir leiskite visiškai atvėsti. Kai greitpuodis atvės, išleiskite garus naudodami greitąjį metodą ir išplaukite puodą pagal instrukcijas. Nenaudokite ėsdinančių ploviklių (pavyzdžiui, balintojų ar skiedžiamų ploviklių). Dėmių pašalinimui nenaudokite aštrių įrankių, pavyzdžiui, peilio. Vietoj to, puodą su karštu vandeniu ir šiek tiek ploviklio palikite mirkti.

DARBINIS IR APSAUGINIS VOŽTUVAI  

Vožtuvai yra svarbiausios, greitpuodžio saugumą užtikrinančios dalys. Juos būtina nuolat prižiūrėti, patikrinti ar nėra užsikimšę. Darbinis vožtuvas: Nuimkite darbinį vožtuvą ir dangtelį, kuris dengia apatinę slėgio vamzdelio dalį vidinėje dangčio pusėje. Nuplaukite po tekančiu vandeniu su švelniu muilu. Apsauginis vožtuvas: Patikrinkite ar vožtuvas funkcionuoja tinkamai paspausdami jį su plonu pagaliuku iš vidinės dangčio pusės. Jeigu pastebėjote, kad vožtuvas blokuojasi, nuplaukite jį po tekančiu vandeniu su švelniu plovikliu.  Nenaudokite greitpuodžio, jeigu pastebite, kad po plovimo vožtuvas nedirba tinkamai. Tokį greitpuodį pristatykite į autorizuotą techninės priežiūros vietą.

 

Tinkamai, pagal rekomendacijas prižiūrimas greitpuodis tarnaus jums metų metus. Linkime sėkmės!