Kaip išsirinkti vyno taures?

Kaip išsirinkti vyno taures?

Ar svarbu iš kokios taurės geriame vyną? Tikrai taip. Ne tik dėl stalo etiketo taisyklių, bet ir tam, kad atskleistume geriausias šio gėrimo savybes. Tinkama vyno taurė – ne mažiau svarbu nei geras vynas.

Skirtingi taurių tipai ir dizainas lemia tai, kokią dalį vyno veikia deguonis, kiek išsiskiria aromato, kaip greitai jus pasieks jo kvapas ir net tai, kada pajausite vyno skonį burnoje.

Ekspertai metų metus kūrė taurių formas tam, kad sustiprintų skirtingų vyno rūšių gerąsias savybes. Renkantis vyno taurę, rekomenduojama pirmiausiai atsižvelgti į taurės formą, taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į kojelę, taurės skersmenį bei aukštį. Norite sužinoti daugiau? Kviečiame perskaityti šią apžvalgą.

Raudono vyno taurės

Raudoniesiems vynams įprastai naudojamos didelės ir plačios taurės aukštomis kojelėmis. Tokiose taurėse geriausiai išryškėja ryškus aromatas ir skonis. Dėl taurės pločio, vyno aromatas sklinda iki pat nosies, geriau atsiskleidžia skonio intensyvumas. Laikantis stalo etiketo taisyklių, į tokią taurę vyno pripilama maždaug viena trečioji jos tūrio, o geriant taurė laikoma už kojelės viršaus. Idealiai raudonam vynui tinkančios taurės: „Corvus“, „Carduelis“.

Balto vyno taurės

Lyginant su raudonu vynu, dauguma baltųjų vynų yra subtilesnio skonio ir kvapo, todėl jiems geriausiai tinka mažesnio tūrio taurės su siaurėjančiu viršumi, kad palengva atsiskleistų subtilus aromatas. Baltą vyną prieš patiekiant rekomenduojama atšaldyti, mažesnėje taurėje jis ne taip greit atšils. Gėrimu turėtų būti pripildoma maždaug trečdalis taurės, o laikyti ją derėtų už kojelės. Ant stalo rekomenduojame serviruoti kibirėlį su ledukais, į kurį būtų galima įstatyti butelį, kad vynas visą laiką išliktų vėsus. Baltam vynui serviruoti geriausiai tinka šios taurės: „Alca“, „Skyline“.

Putojančio vyno taurės

Putojančio vyno burbulai – šventės ir ypatingų akimirkų simbolis. Jie džiugins tol, kol putojantis vynas nepraras angliarūgštės dėl sąveikos su deguonimi. Tad naudodami aukštas ir siauras taures, burbuliukais galėsite mėgautis ilgiau. Pagal etiketo taisykles, putojančio vyno taurė laikoma už kojelės ir yra pripildoma iki pusės. Putojančiam vynui puikiai tinka taurės „Diamond“, „Corvus“.

Jaunų ir rožinių vynų taurės

Rose, s‘il vous plait (fr.)! Jauniems ir rožiniams vynams rekomenduojama naudoti nedideles taures su kiek į išorę lenktais kraštais. Dėl tokios taurės formos vynas lengvai patenka ant saldumui jautrios galinės liežuvio dalies, todėl vyno skonis būna aiškesnis. Taurės tūris turėtų būti panašus į balto vyno taurės, o vyno į ją turėtų būti pilama iki pusės. Rožinio ar jauno vyno skoniui atskleisti puikiai tinka taurės iš „Lorey“ ar „Diamond“ kolekcijų.

Geras vynas turi antioksidantų, kurie gali būti naudingi sveikatai. Visgi, nors sakoma, kad kartais butelis vyno – puiki terapijos forma, reikėtų įsidėmėti tai, kad bet koks vynas bus naudingas tik jei vartosime jį saikingai.