Greitpuodžiai. Kaip tinkamai ir saugiai juos naudoti?

Greitpuodžiai. Kaip tinkamai ir saugiai juos naudoti?

Norite pagaminti skanų patiekalą sau ir savo šeimai vos per keletą minučių? Gaminimas greitpuodyje – gali būti tinkamas pasirinkimas. Jame maistą paruošite net 5 kartus greičiau nei įprastame puode. Be to, tokiu būdu pagamintas maistas savo skoniu ir aromatu primins tradiciniu būdu pagamintus patiekalus, tačiau išsaugos daugiau vertingų maistinių savybių.

Iš pirmo požiūrio gaminimo greitpuodyje procesas gali pasirodyti neaiškus ir sudėtingas, tad dalinamės trumpa instrukcija ir informacija kaip tinkamai ir saugiai juo naudotis.

Greitpuodis – virtuvės prietaisas, kuriuo maistą galima paruošti per mažiau nei 20 minučių (tai apytikris laikas, reikalingas skanaus patiekalo paruošimui), naudojant mažiau pastangų. Vieni iš jų – MAGEFESA greitpuodžiai – idealūs ruošiant patiekalus, kurie reikalauja ilgo virimo laiko (pavyzdžiui, sriubas, mėsą, bulves ar kt.).
Be to, kad MAGEFESA greitpuodžiuose galima greičiau paruošti sveikesnį maistą, jie dar yra ir saugūs naudoti. Įdiegta automatinė užrakto sistema apsaugo nuo dangčio atsidarymo maisto ruošimo metu, o apsauginis vožtuvas ir viršslėgio langas sudaro slėgio išleidimo sistemą. 5 saugumą užtikrinančios dalys, garantuoja, kad šie greitpuodžiai yra vieni iš saugiausių rinkoje.

 

GAMINIMO PROCESAS

Nors gaminti naudojant greitpuodį gana paprasta, yra keletas taisyklių, kurių privalu laikytis norint, kad jis pateisintų visus lūkesčius.

Maisto produktų paruošimas

Pirmiausiai, būtina pasirūpinti tinkamu produktų paruošimu. Vaisius, uogas ar daržoves nuplaukite, o mėsą kurį laiką pamarinuokite naudodami mėgstamus prieskonius. Jei norite intensyvesnio skonio – mėsą galite apkepti.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad kai kurie produktai (pavyzdžiui, miežiai, vaisiai ar makaronai) gaminimo metu gali putoti ir taip blokuoti slėgio išleidimo sistemą. Tokie produktai neturėtų būti ruošiami greitpuodyje. Norint apsaugoti nerūdijančio plieno paviršių nuo galimo pažeidimo, druską į puodą reikia berti vandeniui jau užvirus, taip druska pilnai ištirps. Baigus gaminti, paruošto maisto nelaikykite greitpuodyje ilgą laiką, nes maiste esantys rūgštūs elementai ir druska gali sukelti koroziją.

Greitpuodžio užpildymas

Neužpildykite į puodo daugiau nei 2/3 puodo talpos (1 pav.) arba aukščiau, nei išgraviruota rekomenduojamo užpildymo linija „MAX“, esanti vidinėje puodo dalyje. Šie nurodymai galioja tiek skysčių, tiek maisto kiekiui. Jeigu gaminsite maistą, kurio tūris verdant didėja, pvz. ryžius ar ankštinius augalus, neužpildykite daugiau nei 1/2 puodo tūrio (2 pav.). Būtinai perskaitykite maisto gaminimo instrukciją. Maistą galite ruošti naudojant tiek vandenį, tiek iš anksto paruoštą sultinį – svarbiausia neįpilti skysčio per daug, produktus skystis turi tik apsemti.

Niekuomet nemėginkite gaminti be skysčių – taip išvengsite degėsių ir maisto sukibimo, o patiekalai nebus sausi. Prisiminkite, jog gaminimo metu naudojant mažiau skysčių negu rekomenduojama, galite pažeisti greitpuodį dėl perkaitimo. Gaminant reikėtų panaudoti bent 250 ml vandens ar sultinio (3 pav.), o jeigu norite virti garuose, pilkite bent 750 ml vandens (4 pav.). Beje, norint ruošti maistą garuose, norimus virti ingredientus dėkite į specialų įdėklą. 

Tarpinės patikrinimas

Įsitikinkite, kad silikoninė tarpinė yra teisingai uždėta ant greitpuodžio dangčio.

Dangčio uždėjimas

Uždėkite dangtį ant puodo korpuso. Sulygiuokite ant korpuso rankenos esantį ženklą, su tokiu pat ženklu, esančiu ant dangčio viršaus.  Švelniai paspauskite dangtį ir pasukite prieš laikrodžio rodyklę, kol abi rankenos užsifiksuos kartu ir išgirsite spragtelėjimo garsą. Šis garsas indikuoja, kad greitpuodis yra užrakintas ir saugus naudoti.

Atidarymo mygtukas turi pajudėti automatiškai, tad jei tai neįvyksta, reiškia tinkamai neuždarėte greitpuodžio dangčio. Net jeigu uždėtumėte greitpuodį ant kaitros šaltinio, garai būtų išleidžiami iš vidaus. Taigi, svarbu visuomet kruopščiai užsukti ar užspausti dangtį, kitaip galite susižeisti ar sužeisti šalia besisukinėjančius šeimos narius. Ir žinoma, jokiu būdu neatidarykite puodo tol, kol maistas neparuoštas.

Slėgio sukūrimas

Norint sukurti slėgį greitpuodyje, reikia pasukti rankenėlę į darbinę vožtuvo poziciją. Jeigu vožtuvas bus garų pozicijoje, slėgis nebus sukuriamas.

Garų išleidimo padėtis: kai vožtuvas yra šioje pozicijoje, garai bus automatiškai išleidžiami iš uždaryto greitpuodžio vidaus. Kai tik garai bus visiškai išleisti, dangtį bus galima atidaryti. Tai papildoma apsaugos sistema – dangtis neatsidarys, jeigu vidinis slėgis viršys rekomenduojamą lygį. Jį atidaryti galėsite tik tada, kai bus pasiektas tinkamas slėgio lygis.

Maistas ruošiamas slėgyje (darbinė pozicija gali būti žymima taškeliu arba brūkšneliu): greitpuodžio slėgio lygis yra 11.6 psi (80 Kpa Europoje). Darbinis vožtuvas išlaikys vienodą slėgį puodo viduje viso gaminimo metu.

DĖMESIO! Būkite atsargūs ir saugokite rankas kai vožtuvas veikia, kadangi ši dalis dėl garų išleidimo gal būti labai karšta.

Viryklės kaitra

Pastatykite teisingai uždarytą greitpuodį and kaitros šaltinio. Kaitros šaltinio pagrindas negali būti didesnis nei greitpuodžio dugnas. Jei gaminate ant elektrinės viryklės, greitpuodžio dugno skersmuo turi atitikti viryklės kaitros šaltinio skersmenį. Jei naudojate dujinę viryklę, niekada neleiskite liepsnai apimti puodo šoninių sienelių. Jeigu taip nutiktų, puodo paviršius gali pajuoduoti, o šoninės rankenos būti pažeistos dėl per didelės kaitros. Dėl šios priežasties visada įsitikinkite, ar ugnis neperžengia dugno ribų.

Nustatykite maksimalią kaitrą. Atsižvelkite į tai, kad darbinis vožtuvas nedelsiant pradės skleisti garus dėl didelio kaitros poveikio, o tai indikuoja, kad intensyvi kaitra turėtų būti sumažinta iki minimalios. Nuo šio momento pradedamas skaičiuoti maisto gaminimo laikas (apytiksliai gaminimo procesas trunka apie 20 min.).

Gaminimo pabaiga

Po maždaug 20 min. išjunkite viryklę ir nukelkite puodą. Svarbu neatidaryti greitpuodžio dangčio kol nėra visiškai sumažėjęs jo viduje susidaręs slėgis.

Dangčio atidarymas

Apsauginės dalys leis jums atidaryti greitpuodžio dangtį tik tada, kai jo viduje nebebus slėgio. Slėgį galite sumažinti sekdami keletu būdų, sekdami šiuos nurodymus:

– Natūralus slėgio išleidimas. Nuimkite greitpuodį nuo kaitros šaltinio ir leiskite jam atvėsti. Priklausomai nuo to, kiek skysčių ir produktų yra greitpuodyje, tai gali užtrukti 10–15 minučių. Kai greitpuodis atvės, perstatykite vožtuvą į garų poziciją, kad išleistumėte garus. Tuomet patikrinkite, ar slėgio jutiklis nusileido. Jeigu slėgio jutiklis nusileidęs – atidaryti greitpuodį yra saugu.

– Automatinis slėgio išleidimas. Nuimkite greitpuodį nuo kaitros šaltinio ir nustatykite vožtuvą ant garų pozicijos, kad išleistumėte garus. Prieš atidarant dangtį svarbu įsitikinti, ar slėgio jutiklis visiškai nusileidęs žemyn.

– Greitas slėgio sumažinimas. Baigus virti perkelkite greitpuodį į kriauklę. Įjunkite šaltą vandenį ir palikite jį tekėti ant dangčio (neleiskite vandeniui tekėti į puodo vidų!). Šis metodas naudojamas norint sumažinti slėgį kaip įmanoma greičiau. Dažniausiai jis naudojamas kai verdamos daržovės, žuvis ar kiti , labai greitai išverdantys, produktai. Taikant tokį metodą, vandenį ant dangčio palikite tekėti tol, kol slėgio jutiklis visiškai nusileis žemyn. Kai jis nusileidžia, greitpuodyje slėgio nebelieka. Tuomet galima atidaryti greitpuodį paspaudus atidarymo mygtuką. Prie puodo pritvirtintą rankenos dalį laikykite kaire ranka, o su dešine ranka, laikant atidarymo mygtuką, dangčio rankenos dalį pasukite prieš laikrodžio rodyklę.

DĖMESIO! Greitpuodį atidarykite atsargiai. Niekada to nedarykite šalia veido, nes puode gali būti likę susikaupusių karštų garų. Gaminant greitpuodyje, dėl Jūsų pačių saugumo atkreipkite dėmesį, ar ant dangčio esanti slėgio išleidimo anga nebūtų nukreipta tiesiai į jus. Savo rankas apsaugokite su šluoste ar mūvėkite karščiui atsparias pirštines, kadangi vožtuvas gali būti labai karštas.

 

Įsidėmėjus svarbiausias naudojimosi greitpuodžiu taisykles, galite mėginti paruošti jame savo pirmąjį patiekalą. O jei pritrūkote idėjų, siūlome pažiūrėti šį vaizdo įrašą. Jame rasite raudonųjų pupelių troškinio receptą, o kartu ir dar kartą prisiminsite gaminimo greitpuodyje procesą.