Torto puošimas namuose – 10 dekoravimo idėjų

Torto puošimas namuose – 10 dekoravimo idėjų

Mokėti pagaminti gardų tortą – dar ne viskas. Ne veltui sakoma, kad pasitinkame pagal išorę, palydime pagal vidų. Ta pati taisyklė galioja ir gaminant maistą, o ypač saldžius kepinius, kurie dažnai tampa vienu svarbiausių šventės ar tiesiog savaitgalio akcentų.

Tortų puošimas namuose gali būti visai nesudėtingas: tereikia įjungti fantaziją ir jūsų kepiniai atrodys lyg iš geriausios desertinės. Pasisemkite idėjų!

Gera pradžia – pusė darbo. Tad prieš galvojant, kaip norėsite dekoruoti savo desertą, pirmiausiai reikėtų numatyti, kokios formos jis bus. O, kad kepinys tikrai gautųsi tobulas, įsitikinkite, kad pasirinkote tam tinkamiausią kepimo formą. Skirtingų kepimo formų palyginimus, privalumus ir trūkumus rasite mūsų straipsnyje: „Geriausia kepimo forma – kaip pasirinkti?“.

 

10 patarimų, kaip dekoruoti tortą

Šokoladas, saldainiai ir guminukai: vaikų svajonių tortas

Greičiausiai dailios gėlės vaikų nesužavės, bet su saldainiais ir šokoladu turite daug šansų susirinkti mažųjų šventės dalyvių simpatijas. Šokoladu, įvairiomis linijomis galite padengti visą ar dalį torto, o iš saldainių sudėlioti šventės kaltininko vardą. Patarimas: nedideliais šokolado batonėliais galite apjuosti visą tortą ir sutvirtinti kaspinėliu.

Paprasčiau nebūna – pusryčių dribsniai

Jei auginate vaikus, tikriausiai turite nemažai užsilikusių skirtingų rūšių dribsnių. Tuomet nėra paprastesnio ir pigesnio būdo žaismingai papuošti saldų kepinį: aplipdykite tortą spalvotais, įvairių formų sausais pusryčiais ir eikite į šventę!

Sveikuoliams: vietoj šokolado – džiovinti kokosai

Kokosas – sveikesnė dekoravimo versija už saldainius ir guminukus. Be to, kokoso drožlės yra labai lengvos, todėl tiks praktiškai bet kuriam kepiniui: nuo vanilinio ar citrininio torto iki šokoladinio ar morkų pyrago.

Pasinaudokite trafaretais

Trafaretai tortams – vienas iš paprasčiausių puošimo būdų, kuris bus įveikiamas net ir visai „žaliems“ kepėjams. Galite įsigyti specialius trafaretus arba popieriaus lape išsikirpti norimą formą. Trafaretą padėkite ant torto ir apibarstykite jį cukraus pudra, kakava, kokoso drožlėmis ar kitais pabarstukais. Tik atsargiai nuimkite trafaretą, kad nesugadintumėte papuošimo!

Vaisiai ir uogos – gaivus vasaros kąsnelis

Jeigu norite gaivaus, vasariško deserto, geriausia išeitis – sezoniniai vaisiai ir uogos: avietės, šilauogės, žemuogės ir kt. Galite puošti visą ar dalį torto, dėlioti ornamentus. Jeigu kepinius gaminate žiemą ir vaisių ar uogų asortimentas yra nedidelis, pakeiskite juos riešutais ir džiovintais vaisiais (tiesa, jie gerokai saldesni ir sunkesni, nei švieži vaisiai, tad nepersistenkite). Patarimas: jeigu naudosite šviežius vaisius ir uogas, ant torto juos dėkite tik prieš patiekiant. Drėgni, sultingi vaisiai gali ištirpdyti torto kremą ir sugadinti visą vaizdą.

Gyvos gėlės – romantiškas pavasario dvelksmas draugei ar mamai

Gėlės neabejotinai papuoš bet kokį kepinį: nuo rožių, tulpių žiedlapių iki levandų šakelių. Pirmaisiais pavasario žiedais papuoštas tortas nepaliks abejingų. O jeigu rinksitės smulkias gėles, pavyzdžiui, žibutes, suriškite keletą jų į puokštelę ir padėkite ant torto viršaus. Tikros gėlės puikiai tiks pavasario šventėms – Velykinis keksas su žibuoklėmis, kas gali būti pavasariškiau? Patarimas: nors pastaruoju metu labai populiarios valgomos gėlės, neragaukite savo sode augintų ar parduotuvėje pirktų gėlių prieš tai neįsitikinę, kad jos valgomos.

Parduotuvėje pirktos dekoracijos

Neturite laiko ar tiesiog nenorite jo skirti figūrėlių lipdymui ir ornamentų kūrimui? Pakaks užsukti į maisto prekių ar specializuotą parduotuovę ir rinktis iš dešimčių ar net šimtų skirtingų pabarstukų, rožių, lapelių, grybukų ir kt. Įsijauskite į menininko vaidmenį ir tortas virs šedevru! Patarimas: jeigu dekoruojate kepinius specialioms šventėms, pasirinkite atitinkamas spalvas ir dekoracijas. Pavyzdžiui, Kalėdų tortas atrodys ypač šventiškai su žaliais ir raudonais pabarstukais bei eglučių dekoracijomis, o Velykų pyragą galite išmarginti kaip kiaušinį arba pasirinkti pavasariškas figūrėles: kiškius, morkas, kiaušinius.

Nevalgomos, bet žavios ir žaismingos dekoracijos: asmeniška dovana

Jeigu mėgstate užsiimti rankdarbiais ir turite šiek tiek daugiau  laiko, rekomenduojame kepinius puošti nevalgomomis dekoracijomis: įvairiais karpiniais, paveikslėliais, girliandomis, mažomis momentinėmis nuotraukomis. Jums tereikia pritvirtinti dekoracijas prie medinių smeigtukų ir įsmeigti į tortą. Nevalgomi papuošimai suteikia galimybę sukurti itin asmenišką tortą, tad tikrai neprašausite ir suvirpinsite valgytojo širdį.

Naudokite konditerinį švirkštą

Pripildykite konditerinį švirkštą ar maišelį kremu, pasirinkite antgalį, kuriuo norite dekoruoti, ir imkitės darbo. Nors šis puošimo būdas yra paprastas, jam reikia skirti daugiau laiko, ypač jei taip norite dekoruoti visą tortą. Patarimas: sudėkite kremą į kelis indelius ir sumaišykite su skirtingais valgomaisiais dažais. Tortas ne tik atrodys įspūdingai, bet ir galėsite jį priderinti prie šventės temos, pasirinkus atitinkamas spalvas.

Jokių papildomų įrankių – panaudokite jau turimus

Jei, lyg tyčia, neturite nieko tinkamo torto puošimui, tikrai užteks jį padengti vien kremu. Išsirinkite stalo įrankius: šaukštą, peilį ar šakutę ir sukurkite savitą ornamentą. Taip pat čia galėtų pasitarnauti mentelės ar mediniai pagaliukai, priklausomai kokį raštą norite sukurti. Geriausia tai, jog dekoruodami desertą tokiu būdu, galite drąsiai suklysti, nes bet kokią nesėkmę paslėpsite kremu ir galėsite mėginti iš naujo.

 

Pagrindiniai tortų dekoravimo įrankiai namuose

Specialūs tortų puošimo įrankiai palengvins kūrybinį procesą ir suteiks daugiau laisvės vaizduotei. Be to, konditeriniai įrankiai paprastai yra visai nebrangūs, o virtuvėje tarnauja ilgai.

Bene svarbiausias jūsų pagalbininkas – konditerinis švirkštas arba maišelis. Pasirinkite sau patogų įrankį ir atsižvelkite į kartu su juo siūlomus antgalius, kurie padeda kurti saldžius šedevrus. Kartais desertui papuošti užtenka vos 1 ar 2, o kartais savo idėjos neišpildysite neturėdami 6 ar dar daugiau antgalių. Jeigu jau turite konditerinį švirkštą ar kitą dekoravimo įrankį, galite įsigyti tik papildomų, skirtingų formų ir skersmenų antgalių. Tik prieš tai pagalvokite, kokius ornamentus ruošiatės daryti. Pavyzdžiui apvalūs antgaliai labiausiai tinka užrašams rašyti, smulkūs – sudėtingiems raštams išgauti. Taip pat jums gali praversti konditerinė mentelė, su kuria galėsite patogiai pertepti biskvitus, padengti tortą kremu ar sulyginti jo paviršių.

Ne būtinybė, tačiau tikro konditerio spintelėje turėtų būti ir tortinė. Sukūrus šedevrą, visai nesinori jo nešti paprastoje lėkštėje, juk valgome ir akimis! Specialus torto serviravimo rinkinys su mentele ir peiliu neleis sugadinti šventės kulminacijos – torto valgymo. Kai visos akys nukreiptos į jūsų saldųjį patiekalą, elegantiškas ir lengvas patiekimas yra neabejotinai svarbus elementas. Be to, iš nerūdijančio plieno pagaminti įrankiai yra atsparūs rūgštims, todėl jie tarnaus jums ilgą laiką.

 

Linkime kūrybiškumo ir neįprastų idėjų virtuvėje!